Velkommen til jubileumskamp

Velkommen til jubileumskamp

Endelig er uka her, på lørdag blir vi 50 år!

Lørdagskampen denne uken har vi gledet oss til lenge og vi ser frem til å feire 50 års dagen vår med dere. Målet og ønsket vårt er å fylle hallen med 1750 jublende og ivrige publikummere, alle kledd i sort og gult. Dette er draktens dag, så ta på deg din Panthers drakt. Har du ikke kan du låne en av de gamle spiller draktene i hallen, eller kjøpe en til 100 kroner. 

Tradisjonen tro har vi en konkurranse for alle som er med på feiringen av draktens dag. Ta på din Panthers-drakt, genser, t-skjorte, og/eller andre effekter denne dagen og bli med i trekningen av et sesongkort for sesongen 2023-2024. Deler du et bilde fra dagen og tagger oss, så er du med i trekningen. Bruk gjerne #vierringerike og #draktensdag

Kampen starter kl 18.00, men vi har mye mer å by på i tillegg til en actionfylt og spennende kamp mellom Pantherne og hovedstadslaget.

16.00

 • Uteserveringen åpner, 18 års grense
 • Grilling av pølser utenfor
 • Varm deg på bålpanna

17.00

 • Dørene åpner
 • Bursdagskake til alle (så langt det rekker)
 • Salg/utlån av gamle spillerdrakter
 • VIP åpner
 • Se vår Memory Lane inne i hallen

17.20

 • Oppvarmingen starter på isen
 • DJ #19 Rosdahl står for spillelista

17.45

 • Åpningsshowet starter
 • Minipantherne kommer på isen
 • Markering på isen med klubbens første styreleder og nåværende styreleder

18.00

 • Kampen starter
 • Underholdning fra Showskolen i 1.pause
 • Puck-kaster konkurranse i 2.pause
 • Festen fortsetter i VIP og ølteltet

21.00

 • Uteserveringen stenger, VIP holder åpent.

Vi slår til med gratis inngang på alle ståplasser og den symbolske summen 50,- for sitteplasser. Uansett om du skal sitte eller stå anbefaler vi at du sikrer deg billettene i forkant, det gjør du i appen vår. Har du sesongkort på sitteplass må du huske å hente ut billetten din før klokken 12.00 på fredag 13.januar. Pr nå er alle sitteplassene utsolgt, men klokken 12 fredag blir uavhentede billetter lagt ut for salg. Her er det førstemann til mølla. 

Som sagt så ønsker vi oss full hall til bursdagen vår i år.

Velkommen på kamp!

Foto: Rune Pedersen

 

Vil du få et innblikk i klubbens historie kan du ta en titt på linkene under:

Arkiv med artikler omhandlende Ringerike Ishockeyklubb

Arkiv med artikler omhandlende Ringerike Panthers

Sport'n 25.mars.1977 på NRK Saken om klubben kommer 21.45 inn i sendingen

Hovedsponsorer

Sparebank 1 Ringerike Hadeland
TI industrier
Aka AS
Real Ringerike
Skue Sparebank
Fuel of Norway
Røyse Presseri